Menu Zamknij

Kupię trumnę – przegląd dostępnych modeli

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze tragedią dla rodziny. Pogrążeni w żałobie i smutku często nie potrafią sobie poradzić ze stratą. Bardzo chcieliby coś zrobić dla ukochanej osoby, jednak nie jest to już możliwe do wykonania. Organizowanie pogrzebu, chociaż bardzo wyczerpujące emocjonalnie, często jest dla nich formą ostatniej przysługi udzielanej zmarłemu. Jedną z decyzji, na której podjęcie rodziny osób zmarłych poświęcają dużo czasu, jest zwykle wybór trumny, w której spocznie ukochana osoba.

Odpowiedni dobór trumny

Branża funeralna nieustannie stara się poszerzać zakres swoich usług, by zaspokoić potrzeby klientów. Klasyczne, drewniane trumny nie zawsze spełniają oczekiwania tych, którzy chcieliby dla swoich bliskich czegoś wyjątkowego. Firmy pogrzebowe wychodzą naprzeciw stawianym im oczekiwaniom, stale poszukując nowych rozwiązań. Oceniając warunki na miejscu pochówku, wzrost i masę zmarłego oraz oczekiwania rodziny, starają się jak najlepiej dobrać trumnę, w której spocznie bliska osoba.

Trumny kamienne i metalowe

Rynek funeralny w ostatnich latach poszukuje nowych rozwiązań, zwiększających trwałość ich produktów. Coraz większą popularnością wśród rodzin zmarłych cieszą się trumny kamienne. Wykonane najczęściej z granitu, są bardzo wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne. Dodatkową ich zaletą jest niezwykle elegancki wygląd. Osoby ceniące sobie minimalizm i prostotę, mogą wybrać z oferty trumnę metalową. Jest to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, nadające uroczystości skromny, ale piękny wyraz.

Trumny z przeszkleniami

Dla bliskich, którzy do końca chcieliby widzieć ciało ukochanej osoby, ciekawym rozwiązaniem mogą być trumny z przeszkleniami. Znakomicie sprawdzą się one również wtedy, gdy trzeba przetransportować ciało z zagranicy, ponieważ raz zaplombowana trumna, nie może zostać już otwarta. Wówczas przeszklenia pozwalają na identyfikację i pożegnanie zmarłego. 

Trumny z elementami elektronicznymi

Ciekawym rozwiązaniem, coraz śmielej wkraczającym na rynek, są trumny wyposażone w elektronikę. Umożliwiają one uruchomienie np. klimatyzacji w jej wnętrzu, co pozwala na dłuższe wystawienie zwłok zmarłego, z minimalnym ryzykiem nieprzyjemności z tym związanych. Osoby, które boją się, że ich bliski może być błędnie uznany za zmarłego, mogą dodatkowo zaopatrzyć trumnę w czujnik tętna i oddechu. Dzięki temu można komputerowo odebrać sygnały wskazujące na powrót czynności życiowych u osoby uznanej za zmarłą. Pozwala to z pewnością uspokoić nerwy rodzin oraz tych, którzy bardzo boją się znaleźć w podobnej sytuacji.

Wybór odpowiedniej trumny

Pogrzeb bliskiej osoby z pewnością nie należy do łatwych doświadczeń. Może on jednak stać się dobrą okazją do uczynienia ostatniej drogi bliskiej osoby tak piękną, jak tylko jest to możliwe. Szeroki zakres usług i pomoc osób z zakładu pogrzebowego z pewnością odpowie na nasze oczekiwania i sprawi, że ten dzień będzie chociaż minimalnie mniej bolesną, a stanie się piękną uroczystością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *