Menu Zamknij

Czym kierować się podczas wyboru wieńca i wiązanki pogrzebowej?

Kwiaty stanowią symboliczny gest pożegnania podczas ceremonii pogrzebowej. Za ich pomocą oddajemy cześć zmarłemu. Wybór wieńców i wiązanek pogrzebowych jest niezwykle szeroki. Czym się kierować wybierając odpowiednią wiązankę, wieniec lub bukiet na pogrzeb? Najważniejszym wydaje się to, aby również w tym zakresie przestrzegać podstawowych zasad pogrzebowego savoir-vivre’u.

Kwiaty na pogrzeb

Wiązanki i wieńce przynosimy na pogrzeb dla zmarłego, dlatego też powinny one znaleźć swoje miejsce w Kościele, przy trumnie. Dopiero po uroczystości pogrzebowej należy złożyć je na grobie zmarłego. Wybór wieńca i wiązanki pogrzebowej powinien być zdeterminowany relacją, która łączyła nas że zmarłym. Jeżeli był to członek naszej rodziny – wiązanka powinna być większa, jeśli znajomy – skromniejsza ilość i wielkość kwiatów powinna wystarczyć.

Wieniec pogrzebowy i wiązanka pogrzebowa – co wybrać?

Wieńce pogrzebowe to te kompozycje kwiatowe, które w naszej kulturze wybierane są najczęściej. Wyróżnia je zwykle duży rozmach i rozmiar. Wieńce są wykonane na floretach lub podkładach z iglastych gałązek. Wybór wieńca pogrzebowego będzie najlepszym rozwiązaniem dla członków najbliższej rodziny, a także większych grup osób, które chcą oddać cześć zmarłemu. Wieńce pogrzebowe posiadają szarfy, na których kaligrafuje się wyrazy smutku po stracie. Nie są one dostępne w każdej kwiaciarni, jednak jeśli pojawi się jakikolwiek problem ze znalezieniem miejsca, w którym można je zamówić, profesjonalny zakład pogrzebowy z pewnością pomoże je znaleźć.

Wiązanki pogrzebowe zwykle wykonane są z samych kwiatów, urozmaiconych różnymi dodatkami (np. ozdobnymi liśćmi). Najczęściej przynoszą je na pogrzeb członkowie dalszej rodziny oraz przyjaciele zmarłego. Wiązanka pogrzebowa, podobnie do wieńca, może zostać złożona przy grobie przez kilka osób, na przykład kolegów z pracy zmarłego czy jego znajomych. Jest to rozwiązanie tańsze i zwykle również dostępne od ręki. Wiązanki pogrzebowe też posiadają szarfy pogrzebowe poprzez które można wyrazić ból po stracie i smutek.

Jakie kwiaty do wiązanki pogrzebowej wybrać?

Wybór wiązanki i wieńca pogrzebowego wykonanego z goździków, sprawi, że kompozycja będzie trwała, a same kwiaty wyrażą naszą pamięć, miłość i hołd. Klasyczne aranżacje wiązanek pogrzebowych często pełne są również mieczyków, które symbolizują siłę charakteru i dostępne są w wielu różnych kolorach. Wieniec pogrzebowy, w którym znajdą się chryzantemy wyrazi nasz smutek i rozpacz po śmierci bliskiego. Wiązanki pogrzebowe często wykonywane są również z wykorzystaniem lilii, które kojarzą się z niewinnością oraz współczuciem najbliższej rodzinie zmarłego. Wybór odpowiednich kwiatów jest tak samo ważny, jak wybór ich koloru. W naszym kraju przyjmuje się, że wiązanka pogrzebowa lub wieniec pogrzebowy powinny być wykonane z kwiatów o łagodnych odcieniach lub tych niebieskich i czerwonych, które wyrażają nadzieję na życie wieczne oraz nieustającą wraz z chwilą śmierci – miłość. Jeśli zastanawiasz się, jaką wiązankę pogrzebową wybrać z pomocą może przyjść Ci zakład pogrzebowy, który nie tylko poleci kwiaciarnię, ale dokona również zamówienia wieńca pogrzebowego lub wiązanki w Twoim imieniu i dostarczy kwiaty na ceremonię pogrzebową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *